top of page
Arch-10@2x.png
Çalışmadf Yüzeyi 1.png

Accoya ve Döngüsel Ekonomi (C2C)

MÜkemmel Uyum

Ahşap sürdürülebilirliği değişiklik gösterir, ancak Accoya'nın aldığı sertifikalar ürünümüzün gerçekten sürdürülebilir olduğuna dair güvence sağlar.

Çevresel AvaNTaj

Accoya, hızlı büyüyen, bol miktarda mevcut sertifikalı sürdürülebilir ağaç türlerinin dayanıklılığını ve boyutsal stabilitesini önemli ölçüde artırarak, yavaş büyüyen ağaçlara, toksik kimyasallarla işlenmiş ahşaplara ve plastik, çelik gibi yenilenemeyen karbon yoğun malzemelere göre cazip çevresel avantajlar sağlar.

Accoya - C2C Gold ve C2C Platinum (Materyal Sağlığı) sertifikası

Asetilasyon süreci C2C konseptinin biyo döngüsüne mükemmel bir şekilde uymaktadır. Asetilasyon işlemi doğayı taklit eder ve herhangi bir toksik madde içermeden C2C standartlarında mümkün olan en yüksek seviyede performans ve malzeme sağlığı sağlar.

Accoya C2C Altın Sertifikası
Venlo-city-hall-full-width-3.jpg

Gerçekten Rakipsiz

SÜrdÜrÜlebİlİr AhŞaP

Accoya'yı benzersiz kılan şey performansı ve sürdürülebilir olmasıdır.

log-yard-3-2160x1440 (1).jpg

Sürdürülebilir Kereste Nedir?

Sürdürülebilir ahşap, sürekli yenilenen ve çevreye hiçbir zarar gelmemesini sağlayan, iyi yönetilen ormanlardan sorumlu bir şekilde hasat edilmiş bir kerestedir. Ahşabın sürdürülebilir olduğunu göstermenin ana yolları FSC®'den (Forest Stewardship Council) sertifika almaktır. Accoya, FSC® sertifikalıdır.

Kullanışlı

Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri

Accoya ahşabı, artan dayanıklılık, ısı yalıtımı ve daha uzun kaplama ömrü gibi iyileştirilmiş özelliklerinden dolayı, kullanım aşamasında çeşitli çevresel kazanımlar sağlar. Bu, Accoya'yı sürdürülebilir yapı malzemeleri kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek haline getirir.

accoya_0133-2160x1440.jpg
Vanguard-way-Dallas-full-width-image-190

HayaTIN SoNuNa Kadar

Yaşamın sonununa kadar Accoya'nın sınırı yoktur. Accoya toksik olmayan bir üründür ve bu nedenle tamamen biyolojik olarak parçalanabilir.

Sonuç olarak Accoya, kullanım ömrü sonunda işlenmemiş ahşapla aynı şekilde kullanılabilir (şirketin KOMO ürün sertifikasında belirtildiği ve ayrıca SHR - Wood Research Foundation Netherlands tarafından kanıtlandığı üzere), bu nedenle Cradle to Cradle sertifikalarına mükemmel bir şekilde uyar.

Ekolojik Etiketler

Aktif olarak mevcut en saygın etiketleri edinmeye çalışıyoruz ve birçok durumda sürdürülebilirlik alanında örnek bir ürün ve şirket olarak kabul görmeyi amaçlıyoruz.

Forest_Stewardship_Council_(logo).svg.pn
c2c_gol_4ClgTM.jpg
1200px-U.S._Green_Building_Council_logo.
Nordic_Eco_Label-logo-530FF14DBE-seeklog
800px-BREEAM_logo.svg.png
DeclareLogo-large.png
DUBOkeurkaal-1.png
Wheeland-Sustainable-IWPA.png
a.png
bottom of page