top of page
ahşap cephe kaplamaları uygulamaları hakkında bilgi

AhŞAP CEPHE kAPLAMALARI

Gelecek Nesiller İçin İdeal

Dış cephe kaplamaları, fırtına gibi herhangi bir olağanüstü durumu atlatabilmelidir. Estetik, düşük bakım ve dayanıklılığın önemli olduğunu biliyoruz.

 

Belki de bilmediğiniz şey ise, Accoya'nın en dayanıklı tropikal ağaç kaplamalarını bile geride bıraktığı kanıtıdır.

İDEAL

Kaplamalar İçin

Doğal ahşabın güzelliğiyle üstün sağlamlık ve dayanıklılığı birleştirerek, ahşap cephe kaplamalarınızda istediğiniz görünümü ve performansı elde edebilirsiniz.

 

Accoya'nın dünya lideri sürdürülebilirlik belgeleri ve sertifikaları ile kaplamalar güvence altındadır. Accoya ahşabı, çevresel etkileri minimize eden ve sürdürülebilir orman yönetimi uygulamalarını destekleyen çeşitli sertifikalara sahiptir.

 

Bu, Accoya kaplamalarının doğal kaynakları korumak ve gelecek nesiller için sürdürülebilir bir çözüm sunmak için güvenilir bir seçenek olduğunu göstermektedir.

accoya ahşap cephe kaplama yüzey

bM TRADA TARAFINDAN YAPILAN TESTLER

İstikrar

Önde gelen ahşap araştırma enstitüsü BM Trada, Accoya'nın stabilitesini diğer dış cephe kaplama malzemeleriyle karşılaştırmak için kaplamalı levhaları ıslak ve ortam koşullarına döngüsel olarak maruz bıraktı.

 

Yapılan testler sonucunda, Accoya'nın olağanüstü stabiliteye sahip olduğu ve Accoya dış cephe kaplamalarının standart 150 mm genişliğindeki profillerden 200 mm'ye kadar çıkabileceği bulundu.

 

Bu sonuçlar, Accoya'nın diğer ahşap türleriyle karşılaştırıldığında daha esnek bir tasarım ve üstün performans sunmasıyla öne çıktığını göstermektedir.

Kaplama Performansı

BM Trada, Şubat 2007'de Buckinghamshire, İngiltere'de başlayan bir dizi maruz kalma testi için görevlendirildi. Denemelerde aynı yarı saydam siyah kaplama kullanılarak maksimum radyant ısı oluşumu sağlandı ve Accoya dış cephe kaplamasının çam ve Sibirya karaçamı ile karşılaştırıldığında doğal hava koşullarına ve yarılmaya karşı direnci test edildi.

 

3,5 yıl sonra Accoya'nın çam ve Sibirya karaçamına kıyasla daha iyi performans gösterdiği görüldü. Çam kaplamasında çatlama, reçine sızıntısı, uçta çatlama, boya soyulması, kabuklanma, yüzey kontrolü ve tahta bozulması görülürken; Sibirya karaçamında kapsamlı yüzey kontrolü ve patlamış reçine cepleri bulundu.

 

Accoya'nın düz bir yüzeyi vardı; damar kabarması yoktu, neredeyse hiç kabuklanma, çatlama, kırılma veya çatlama yoktu. Dış kir kolayca temizlenerek kaplama sorunu olmayan, sağlam ve temiz bir yüzey elde edildi. Accoya'nın birçok rakip malzemeyle karşılaştırıldığında üstün kaplama performansına sahip olduğu kanıtlandı.

accoya ahşap cephe ev modern
accoya ahşap cephe modern tasarım ev

İzmir, Türkiye

+90 232 421 79 76

bRE TaraFINdaN deĞerleNdİrİldİ

Dayanıklılık

BS EN350-2, Accoya gibi modifiye edilmiş kerestelere uygulanmaz, ancak bir BRE değerlendirmesinde Accoya, doğal kerestelerin 1. sınıfına eşdeğer olan dayanıklılık sınıfı 1 derecesine ulaştı.

 

Bu nedenle, BS 8417'de atfedilen hizmet ömrü ifadeleri Accoya ahşabı için geçerlidir. BS 8417'ye göre, sadece dayanıklılık sınıfı 1 olan kerestelerden yapılan kaplamalar, 60 yıllık istenen hizmet ömrünün olduğu durumlar için uygundur.

PERFORMANS

Çevre, Zaman ve Tasarım

Dış Cephe Ahşap Kaplamaları her türlü hava koşuluna dayanır. Çürümeye dirençli olan Accoya Cephe Kaplamaları, uzun kullanım ömrü boyunca bozulmadan uzun süre dayanır.

 

Bu, diğer ahşap kaplama türlerine göre daha az bakım gerektirir. Kalıcı performans için uygun bir seçenektir.

SONUÇ

Estetik Vizyonu

Accoya Ahşabı işlenmeden bırakıldığında, dış cephe ahşap kaplamanız doğal olarak hava alacaktır. Ancak kaplamayı tercih ederseniz,

 

Accoya Cephe Kaplamaları size mükemmel bir nihai yüzey sunacaktır.Accoya'nın işlenmiş yüzeyi, dayanıklılığı ve estetiği bir araya getirirken, ahşabınızı uzun yıllar boyunca korur ve güzelleştirir.

SÜRDÜRÜLEbİLİRLİK

Rakipsiz

Accoya, tercih sebebi olarak ömür boyu kullanıma hazırdır, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir ve dayanıklılığını korur.

 

Bu özellikleriyle Accoya ahşap Cephe Kaplamaları, estetik beklentilerinizi karşılarken çevresel açıdan da sizi memnun edecek bir seçenektir.

Büyüleyici

Kömürleşmiş Accoya Dış Cephe Kaplamasına Sahip Yazlık Ev

Delta Millworks, New York'ta bulunan eşsiz bir dört mevsimlik yazlık ev için Accoya Cephe Kaplaması üretti. Universal Forest Products tarafından sağlanan Accoya ahşabı, "Shou Sugi Ban" adlı Japon tekniği kullanılarak evin cephesine modern ve yıpranmış bir doku kazandırmak için kömürleştirildi.

 

Bu teknikle, çarpıcı ve derin bir görünüm elde edildi. Delta, Accoya üzerinde geliştirilen kömürün diğer ahşap türlerine göre daha yoğun ve dayanıklı olduğunu keşfetti. Accoya'nın boyutsal stabilitesi ile bu kömür, ürünün hizmet ömrünü uzatmak için sağlam bir temel oluşturdu.

accoya ahşap cephe kaplama modern ev
Psd 123.jpg

Accoya Cephe Kataloğu

bottom of page