top of page
Accoya Asetile Ahşap
Çalışmadf Yüzeyi 1.png

ACCOYA®

Ahşap Dünyasını Yeniden Tanımlıyor

Accoya, üstün düzeyde performans sağlayan, modifiye edilmiş ve boyutsal olarak stabil ahşaptır. Dayanıklılık için üretilmiş Asetile Ahşap ile tanışın.

DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK AHŞAP

Accoya ahşabı, Hollanda, Arnhem'deki fabrikasında üretilmektedir. Accoya hızlı büyüyen, sertifikalı sürdürülebilir ahşabı, tescilli asetilasyon süreciyle işlem görür. Sonuç, insan yapımı, yoğun kaynak tüketen ve karbon kirletici alternatifleri aşan sürdürülebilirlik belgelerine sahip yüksek performanslı sürdürülebilir kereste olur. Bu durum dünyaya sürdürülebilir yapı malzemelerinde yeni fırsatlar sunarak sürdürülebilir bir şekilde inşa etme seçeneği sunar.

Accoya'nın Hikayesini İzleyin

Moses-Bridge-full-width-1900x1209 (1).jp

Neden Accoya

ÖmÜr boyu SÜrecek KullaNIm

2007’deki lansmandan bu yana, Accoya yüzlerce üretici tarafından tercih edildi ve dünyanın dört bir yanından mimari açıdan önemli projelerde kullanıldı. En heyecan verici uygulamalarda, pencerelerde, kapılarda, zemin-cephe kaplamalarında, dış mekan mobilyalarında hatta yapısal ahşap projelerinde en iyi sonucu verdi.

Asetilasyon Süreci

Asetile Ahşap Süreci Nasıl Çalışır?

1

Isı, basınç ve organik kimyasal bileşik, asetik anhidrit kullanımıyla, hammadde moleküler düzeyde kalıcı olarak değiştirilir. Daha sonra yan ürünler ayrıştırılır. Artık asetik anhidrit çıkarılır, geri dönüştürülür ve gelecekteki üretimde kullanılır.

2

Asetik asit, diğer endüstriler için hammadde olarak satılır. Bu kimyasal reaksiyonun sonucu, oldukça dayanıklı ve sağlam bir ahşap ortaya çıkar. Bu Asetilasyon, ahşabı moleküler düzeyde değiştirir.

3

Sızıntı / kayıp riski olmadan kalıcı performans iyileştirmesidir. Korunmasız yüzey kalmadığından kesilebilir veya profillenebilir. Sonuç, toksik olmayan, tamamen geri dönüştürülebilir bir ahşaptır.

4

Her bir çürüme direnci ve boyutsal stabilite ile ilişkili asetil içeriği ve artık asetik asit içeriği için testler yapılır. Sonuç: Geleneksel ahşap işleme yöntemlerine kıyasla daha kararlı, daha yüksek performans ile sektör lideri garantilerin verilmesine izin verir.

Resim1123d.png
Asetilasyon Süreci
bottom of page